Klára Davidson Spilková: Konečně s pocitem, že jsem zpátky ve hře

Předposlední turnaj letošní sezony, Mallorca Ladies Open, má za sebou česká profesionálka Klára Davidson Spilková. Bonusový podnik Ladies European Tour, který se v kalendáři objevil až na poslední chvíli, byl pro všechny hráčky vítanou přípravou na velké finále nedaleko Malagy.

Spilková po průměrném začátku, kdy se v prvních dvou kolech pohybovala až ve čtvrté desítce pořadí, zabrala. Ze spodních pozic se probojovala až na konečné dělené 13. místo. Právě v posledním kole dokázala jako jedna z mála zapsat čisté kolo bez jediného bogey a poskočit žebříčkem o 22 pozic, jen těsně za elitní desítku.

„Dnes to bylo zase podle mých představ a bez větších chyb. Čisté kolo, po delší době odehrané konečně s pocitem, že jsem zpátky ve hře. Na podzim jsem moc nehrála, bylo méně turnajů, a v prvních dvou kolech to bylo trochu znát. I když dnes menší chyby přišly, dokázala jsem je lépe přijímat, zachránit, lépe puttovat a konečně zahrát i pár birdie,“ zhodnotila poslední kolo a celý turnaj z Mallorky hráčka.

 

Českou profesionálku čeká již od čtvrtka příštího týdne finálový, čtyřkolový turnaj Andalucía Costa del Sol Open de España, do kterého nastoupí jako současná evropská devítka. Jejím cílem je umístění minimálně udržet a do příští sezony tak vstoupit jako hráčka elitní desítky.

 

„Opět to bude o tom, se na každý den dobře naladit, dokázat se plně soustředit a přijímat věci tak, jak přijdou. Nekoukat zpět. Uvidíme, jaké hřiště na nás v královském klubu Las Brisas čeká. Určitě bude v lecčems jiné. Teď to byla poměrně hustá a záludná bermuda okolo greenů. O výsledku bude rozhodovat i to, jak komu dané podmínky sednou,“ vzkázala k poslednímu turnaji profesionálka.

Po kratší přestávce se ke Spilkové v Marbelle přidá i její stálý caddie a manžel Sean, který za ní z Prahy přiletí ve čtvrtek večer.

„Sean přiletí, už se na něj moc těším a myslím, že i on na mě. Pokusíme se spolu zahrát co nejlepší výsledek a udělat si na závěr sezony nějakou radost. Bohužel se ke mně připojí až na poslední tři kola, takže první den budu mít u bagu kedíka, který mi pomáhal v loňském roce. Bude to pro mne další nové hřiště, ale to jsou v letošní sezoně vlastně všechna, tak věřím, že si se vším jako obvykle poradíme. Na místě budu o čtyři dny dřív, takže času si vše dobře prohlédnout bude dost,“ je si jistá Davidson Spilková.

Turnaj na Mallorce byl pro celou českou výpravu úspěšný. V elitní desítce skončila na děleném šestém místě Kristýna Napoleaová, která si tak v celoročním žebříčku polepšila a posunula se už na 28. místo. Dělená devátá skončila Jana Melichová a dělená 46. pak poslední česká zástupkyně Sára Kousková.

Poslední turnaj sezony první evropské ligy Andalucía Open de España, kterého se zúčastní i čtyři jmenované české hráčky, začíná ve španělské Marbelle ve čtvrtek 23. a potrvá do neděle 26. listopadu.

 

Credit: Tristan Jones / LET (2023 Mallorca Ladies Open)

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io