Klára Davidson Spilková: Mallorca je nečekaný a milý bonus pro všechny z nás

Uteklo to jako voda. Do konce sezony 2023 zbývá na evropské sérii Ladies European Tour odehrát poslední dva turnaje. Oba ve stále ještě „pozdněletním“ Španělsku a oba svým způsobem bonusové. Oba turnaje má v plánu odehrát i česká profesionálka Klára Davidson Spilková.

Od čtvrtka do soboty se v kopcích okolo Palmy na ostrově Mallorca, na hřišti Golf Son Muntaner, koná podnik Mallorca Ladies Open pro pouhých 72 vybraných hráček. Ihned poté, následující týden, pak ve španělské Marbelle celá dámská evropská série vyvrcholí turnajem Andalucía Costa del Sol Open de España.

„Na poslední dva turnaje sezony se moc těším. Oba hrajeme ve Španělsku, kde je na rozdíl od nás stále teplo a krásné počasí s denními teplotami přes 20 stupňů. Těším se i proto, že podzimní část nebyla úplně podle mých představ. Nebyla tak intenzivní a soutěžní golf mi začal chybět. Teď máme dva turnaje hned po sobě. Dám do hry všechno a pak už bude čas si trochu od všeho odpočinout,“vzkázala ze slunné Mallorky hráčka.

Turnaj na Mallorce je nejen novinkou, ale i premiérou naLadies European Tour. Ta na jeden ze 151 Baleárských ostrovů zavítá historicky vůbec poprvé.

„Mallorca je pro nás všechny takovým malým milým bonusem na závěr roku. Nikdo s tímto turnajem nepočítal a v kalendáři se objevil až před pár týdny. Na Mallorce jsem vlastně ještě nikdy nebyla a návštěva samotného ostrova je pro mě premiérou. Je to pro mě bonus i z pohledu počtu turnajů. V plánu jsem jich měla dvacet, a teď, díky Mallorce, jich odehraju dokonce dvacet jedna,“ vzkázala k účasti na bonusovém turnaji česká profesionálka.

Davidson Spilková do Španělska odcestovala již v neděli a na prohlídku neznámého hřiště se vydala mezi prvními, v pondělí po ránu.

„Hřiště vypadá krásně, vlastně celá zdejší krajina a ostrov jsou takové příjemně malebné. Navíc je vše i v resortu pěkně pohromadě – cvičné plochy, první i desátá jamka, vše u klubovny a nikam není daleko. I ubytování máme jen pět minut od hřiště. Osmnáctka Son Muntaner je sice usazená v kopcích, přesto je spíše rovinatá, ale fairwaye se mezi kopečky hodně klikatí. Je to moc pěkné hřiště mezi olivovníky,“ popsala místo předposledního turnaje golfistka.

Davidson Spilková bude mít tentokrát u svého bagu asistentku Moniku Tauchen. Na poslední turnaj v Marbelle ji však vystřídá manžel a pravidelný caddie Sean.

Jako zástupce Česka nebude Spilková na turnaji sama. Mezi 72 elitními hráčkami, které se do startovního pole nového podniku dostaly, jsou i Kristýna Napoleaová, Sára Kousková a Jana Melichová. Všechny čtyři bychom měli vidět také o týden později v Marbelle na finálovém turnaji Ladies European Tour s názvem Andalucía Open de España pro nejlépe postavené hráčky v žebříčku Race to Costa del Sol.

 

Turnajový kalendář Kláry Davidson Spilkové:

16.–18. 11. 2023Mallorca Ladies Open, Palma, Mallorca, Španělsko

23.–26. 11. 2023Andalucía Open de España, Marbella, Španělsko

 

Credit: Archiv KDS (2023 Mallorca Ladies Open)

Tristan Jones / LET (2023 Investec South African Womens Open)

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io