Klára Davidson Spilková: Postupu na vyšší pozice zabránil tajfun

Den volna navíc získaly hráčky, které se zúčastnily milionového turnaje v Hongkongu. Podnik z týmové minisérie Aramco Team Series musel být nakonec zkrácen na pouhá dvě kola s tím, že na hřiště se třetí den dostaly pouze dvě hráčky, které se v rozstřelu utkaly o titul. Ten nakonec zůstane v Číně, když se jeho držitelkou stala domácí hráčka Xi Yu Lin, která ve dvoujamkovém play-off zdolala Jihokorejku Jin Young Ko.

Pro českou profesionálku Kláru Davidson Spilkovou, která je známá svými silnými závěry, to znamenalo, že si z čínského velkoměsta odváží jen 21. pozici mezi jednotlivci, na které byla po druhém kole, a 16. pozici mezi týmy. V obou kolech se dokázala dostat pod normu hřiště, celkově zahrála skóre −2 (72-72) a odlétá z Hongkongu s umístěním pouhé dvě rány od top 10. V součtu si za svá umístění mezi jednotlivci a týmy odváží finanční odměnu ve výši 10 330 eur.

„Máme to tady dnes opravdu divoké, ale o tom, že hrozí tajfun, jsme věděly už od pondělí. Jen nikdo nevěděl, kdy, kam a v jaké síle do Hongkongu dorazí. Nakonec jsme vlastně měly štěstí, že nám dovolil odehrát alespoň dvě kola a nepřišel již v sobotu. A dnes ráno byl turnaj definitivně ukončen,“ vzkázala ještě z hotelového pokoje hráčka.

Davidson Spilková také poprvé v letošní sezoně odehrála turnaj bez svého stálého caddieho a manžela Seana. Musela se tak spolehnout na místního kedíka, který byl v tu dobu k dispozici.

„Byl to moc fajn kluk z místního hřiště a myslím, že jsme si hodně sedli. Byl na pohodu a velmi rychle pochopil, že nejlepší je nechat mě dělat to, co sama potřebuju. Takže mi vlastně jenom pomáhal s bagem a praporkovou tyčí a čistil mi míčky. Moc fajn nový zážitek,“ sdělila o spolupráci s místním nosičem profesionálka.

Davidson Spilkovou teď čeká dvoutýdenní pauza, než se vydá do Rijádu na další milionový turnaj v Saúdské Arábii.

„Teď poletím zpět do Prahy a pak se patrně vydám na týden za přípravou do Španělska. Přesný plán ale ještě nemám, tak uvidíme, jaké bude u nás doma počasí. Je docela dobře možné, že si ještě před závěrečným turnajem v Marbelle zahraju nově přidaný turnaj na Mallorce. V tom se ale rozhodnu až později,“ prozradila své nejbližší plány Davidson Spilková.

Vedle Spilkové si finálové kolo měly zahrát také tři další české hráčky. Největšího úspěchu dosáhla Kristýna Napoleaová, která jako kapitánka se svými spoluhráči dokázala zvítězit. Ke svému individuálnímu vítězství z Berlína si tak připsala další významný výsledek. Tentokrát v týmové soutěži.

 

Turnajový kalendář Kláry Davidson Spilkové:

27.–29. 10. 2023        Aramco Team Series – Rijád, Saúdská Arábie

16.–18. 10. 2023        Mallorca Ladies Open, Palma, Mallorca, Španělsko

23.–26. 11. 2023        Andalucía Open de España, Marbella, Španělsko

 

Credit: Mark Runnacles / LET

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io