Bag si povezu džunglí a mezi eukalypty s koalami sama

(Praha, 4. dubna 2024) Není to ani týden, co česká golfistka Klára Davidson Spilková zahrála na turnaji NSW Women’s Open v Austrálii své osmé hole-in-one (jamku na jeden úder) v životě. Na rozdíl od mnoha amatérských hráčů však mezi profesionály není obvykle čas na oslavu, zvláště pokud se eso zadaří už v prvním turnajovém kole.

„Trochu jsme to ale s holkama po hře oslavily. Pozvala jsem celou naši českou partu na drink, ale jen jeden a nealkoholický. Na víc nebyl a bohužel ani nebude čas. I přesto, že utekla již spousta vody od doby, kdy jsem podobnou ránu zahrála naposledy. Bylo to opravdu fajn, prožít si tenhle okamžik štěstí a radosti znova. Moc jsem si to užila,“ napsala z Austrálie hráčka.

Již tento pátek startuje druhá plánovaná australská zastávka Ladies European Tour, a to podnik Australian Women’s Classic. Zatímco první turnaj se odehrál ve větrných podmínkách na mořském pobřeží, ten druhý se koná na hřišti ukrytém v tropické džungli porostlé mangrovy a eukalypty a s mnoha převýšeními a dlouhými přechody. Jedinou nevyřešenou otázkou je počasí, které může být v tomto ročním období na jihu Austrálie poněkud nevyzpytatelné.

„Na rozdíl od prvního místa, kdy jsme byly u moře, jsme se najednou ocitly v kopcích a v krásné, až tropické přírodě. Celé hřiště je nahoru dolů a jamky poměrně daleko od sebe. I z toho důvodu nám LET povolila při hře buggy, ale ještě uvidíme. Předpověď počasí nevěstí nic dobrého. Ve čtvrtek a v pátek má hodně pršet, a přes víkend dokonce hlásí silné bouřky. Stát se může cokoli a ještě uvidíme, jestli nám vůbec počasí dovolí hrát. I proto jsem se nakonec rozhodla, že služby místního dobrovolníka u bagu potřebovat nebudu a spolehnu se jen sama na sebe,“ popsala hřiště a hrozbu počasí profesionálka.

Austrálie je známá bohatou faunou a snad nejtypičtějšími reprezentanty zdejší přírody jsou vedle všudypřítomných hadů a pavouků klokani a koaly. I když někdy to nemusí být na první pohled pravda a klokana neuvidíte za celou dobu svého pobytu ani jednoho.

„Konečně jsme ve volné přírodě prvního klokana zdálky zahlédly, a taky několik koal. Jen kousek od hřiště stojí koalí nemocnice, kde jsme se byly cestou podívat. Hřiště je navíc schované mezi eukalypty, tak bych se ani nedivila, kdybychom koaly na hřišti potkávaly běžně. Prý je jich tady spousta. Teď si tedy jen přát, aby nám přálo počasí a mohly jsme turnaj odehrát,“ vzkázala ještě před turnajem golfistka.

Davidson Spilková vstoupí do turnaje v pátek 5. dubna z jamky č. 9 v 8:45 místního času. Společnost jí budou dělat dvě stejně zkušené hráčky, Němka Laura Fünfstück a Španělka Luna Sobrón Galmés. Také na druhém australském turnaji startují i další tři české hráčky – Sára Kousková, Kristýna Napoleaová a Jana Melichová. Turnaj Australian Women’s Classic se hraje na hřišti golfového resortu Bonville na tři kola od pátku 5. do neděle 7. dubna 2024 s celkovou finanční dotací 300 000 eur.

Nejbližší turnajový kalendář Kláry Davidson Spilkové:

5.–7. 4. 2024              Australian Women’s Classic, Bonville, Austrálie

18. 4. 2024                  Charitativní turnaj ALSA, PGA National CR, Nebřenice

10.–12. 5. 2024          Aramco Team Series – Korea, Soul, Jižní Korea

16.–19. 5. 2024          Amundi German Masters, Berlín, Německo

23.–25. 5. 2024          Jabra Ladies Open, Évian-les-Bains, Francie

31.5–2. 6. 2024          Dormy Open Helsingborg, Helsingborg, Švédsko