Dvojice turnajů, které jsou pro mne vyvrcholením první poloviny sezony

Říká se, že všechny cesty vedou do Říma. A do Berouna. Alespoň tak to tentokrát platí pro českou profesionálku Kláru Davidson Spilkovou. Právě těmito dvěma turnaji, tedy Ladies Italian Open na hřišti Golf Nazionale v italském Sutri a následně o pár dnů později Tipsport Czech Ladies Open na hřišti Royal Golf Club Beroun, zakončí první polovinu letošní soutěžní sezony. Spilková vynechala společný turnaj Ladies European Tour a DP World Tour, konaný v minulém týdnu v Helsingborgu, a svůj čas věnovala sponzorským povinnostem, tréninku na svém domovském hřišti PGA National a krátkému odpočinku.

„Po čtyřech turnajích v řadě jsem si musela trochu odpočinout, srovnat si hru a splnit pár sponzorských povinností a schůzek s obchodními partnery. Čekal mne třeba rozhovor a focení pro magazín Vogue a pomalu se začínáme s týmem chystat i na olympijský turnaj v Paříži. S tím souvisí spousta příprav nejen ohledně cestování a ubytování, ale také s oblečením a golfovou výbavou, včetně speciálního designu bagu nebo bot, na kterých budu mít vedle české vlajky i malou siluetu Eiffelovy věže. Těch pár dnů uteklo jako voda, ale stihla jsem vše podle plánu, i se dvěma dny odpočinku, včetně cvičení, tréninku a jemného srovnání hry,“ popsala svůj týden turnajového volna profesionálka.

První z dvojice turnajů odehraje golfistka od pátku 14. do neděle 16. června na starobylém hřišti Golf Nazionale v horách na předměstí Říma v Sutri.

„To místo a hřiště jsou opravdu nádherné. Škoda jen, že nám nezbude vůbec žádný čas na sebekratší výlet do okolí nebo do města. Hned v úterý jsme se Seanem, který za mnou přiletěl z Malagy, stihli obejít prvních devět jamek a je to krása: starobylé, technické hřiště s malými greeny, sevřené stromy, hodně nahoru dolů a překrásně usazené v přírodě. Sean je navíc poloviční Ital, tak to pro něj byl takový malý návrat domů a může si zase trochu potrénovat italštinu, alespoň se o to snaží. Oba se do Itálie rádi vracíme a na turnaj jsme se hodně těšili,“ sdělila již ze Sutri hráčka.

Ihned po turnaji ji čeká rychlý návrat do Prahy a povinnosti spojené s rolí hlavní tváře domácího turnaje v Berouně.

Turnaje Ladies Italian Open v Římě se vedle Davidson Spilkové účastní i další dvě české hráčky: Sára Kousková a Tereza Melecká.

 

Nejbližší turnajový kalendář Kláry Davidson Spilkové:

14.–16. 6. 2024          Ladies Italian Open, Řím, Itálie
21.–23. 6. 2024          Tipsport Czech Ladies Open, Beroun, Česko