Domácí turnaj, to je pocta, radost a spousta nervozity

Domácí turnaj Tipsport Czech Ladies Open znamená pro české hráčky spoustu povinností, delší dny na hřišti a v jeho okolí a čas navíc vyhrazený pro média, partnery a fanoušky. Letos k těmto povinnostem přibyla ještě jedna nová, velmi milá a zábavná: juniorský pro-am odehraný na berounském hřišti společně s nejlepšími mladými nadějemi z českých golfových klubů, kterého se zúčastnilo všech 14 českých elitních hráček letošního startovního pole.

„Je to moc fajn projekt a hodně mě to bavilo. Vůbec by mi nevadilo, kdyby podobné juniorské pro-amy byly na turnajích častěji. Je to zábava, soutěž i ve formátu texas scramble má vysokou sportovní úroveň a zapojení klubů a jejich mladých nadějí je super nápad. Sama jsem šla s dětmi z Černého Mostu a podařilo se nám dostat mezi tři nejlepší týmy. Byla to jedna z mála šancí, jak předat své zkušenosti mladé, nastupující generaci a jak jim něco z naší hry ukázat. Navíc na hřišti připraveném pro první evropskou ligu,“ svěřila se po odehraném úterním juniorském pro-amu Klára Davidson Spilková.

Není to ale jen dětský nebo klasický pro-am či tréninková kola, co hráčky obvykle absolvují. K jejich povinnostem patří i ty sponzorské nebo společenské.

„Aktivit okolo domácího turnaje je hodně a dny bývají velmi dlouhé. Nejde jen o klasický pro-am, ale také o tiskové konference, rozhovory pro web Ladies European Tour či štáb O2 TV. Musím kolikrát rozlousknout logistický oříšek, jak si do toho všeho ještě najít čas na trénink. Na druhou stranu je to potřeba a velmi důležité pro celý český golf. Kdy jindy se pokusit náš sport podpořit a propagovat než na domácím turnaji? Partnerům se věnuji celý rok a turnaj je pro ně spíš možností mě vidět naživo. Sami vědí, kolik se toho okolo berounského turnaje odehrává, ale většina z nich si nenechá ujít šanci se na soutěžní kola přijít podívat,“ popsala dění okolo domácího turnaje hráčka.

Jedna z otázek se obvykle týká i nervozity. Přece jenom hrát před zraky domácích diváků a kamarádů je něco jiného než „anonymní“ turnajová kola v cizí zemi.

Davidson Spilková, jako největší domácí hvězda, nastoupí v nejexponovanějších, tzv. televizních časech. V pátek startuje z první jamky společně s loňskou vítězkou Dikshou Dagar z Indie a Španělkou Nuriou Iturrioz. V sobotu ji pak na hřišti uvidíme v dopoledních časech. Turnajem v Berouně také zakončí první polovinu letošní sezony a její další příprava už bude směřovat k letním olympijským hrám v Paříži, kde odehraje turnaj na začátku srpna na hřišti Le Golf National.