Klára Davidson Spilková: Bag mi na Floridě ponese bývalý hráč Yankees

Českou golfistku Kláru Davidson Spilkovou čeká třetí podnik letošní sezony a návštěva floridského country clubu Feather Sound mezi městy Clearwater a Tampa. Figuruje totiž mezi 84 elitními hráčkami okruhů LPGA a Ladies European Tour, které se představí na turnaji Aramco Team Series – vložené minisérii pěti týmových soutěží, ve kterých se hraje o rovný milion amerických dolarů. Mezi největší hvězdy v Clearwateru budou patřit Lexi Thompson, Megan Khang, Carlota Ciganda, Brittany Lincicome či nejvýše postavená hráčka světového žebříčku (8.) Charley Hull.

Podle původního plánu se měla Davidson Spilková po turnaji v Maroku věnovat přípravě v Praze a do Spojených států odletět během víkendu. Přímo na Floridě chtěla svou hru jen jemně doladit. Nečekané okolnosti ji však donutily program pozměnit.

„Člověk míní, na něco se těší a… V Maroku řádil mezi hráčkami jakýsi zákeřný virus. Na mě dolehl už v neděli večer po cestě do Prahy, a v úterý mě dokonce nepustil ani z postele. Z tréninku tak nebylo nic a odložit jsem musela i cestu přes oceán. Místo plánovaného odletu v neděli jsem na Floridu letěla až v pondělí a ani teď se necítím nejlépe. Do turnaje je ale ještě daleko a snad se to tady v teple rychle zlepší,“ napsala po přistání v Tampě hráčka.

Davidson Spilkovou čeká tříkolový turnaj, který se hraje od pátku 8. do neděle 10. března formou čtyřčlenných týmů, kdy si kapitánka jednu hráčka vybírá, jedna hráčka je do týmu vylosována a čtvrtým členem je přidělený amatérský hráč. Společně pak odehrají první dvě kola a jejich výsledek rozhodne o odměně s vypsanou prémií 500 000 dolarů, ze které dostane každá profesionálka třetinu. Do třetího kola postupují jen nejlépe umístěné hráčky, kde již hraje každá sama za sebe o druhou polovinu celkové odměny.

„Všechny týmové soutěže Aramco jsou pro nás takovým malým svátkem. Nejen že se hraje v zajímavé konkurenci a o zajímavé odměny, ale je nás tady i méně, máme víc času na hřišti a je to jiné, klidnější a pestřejší. Navíc jsem moc ráda, že zase mohu být na chvíli zpátky na Floridě, kde se cítím jako doma. Mám pocit, že to tu dobře znám, a jsem jen hodinu cesty autem od Sarasoty, kde chci strávit celý příští týden tréninkem, než odletím do Austrálie,“ sdělila již z Floridy profesionálka.

Do poslední chvíle nebyla jasná ani otázka, kdo ponese Davidson Spilkové hole.

„Zvažovala jsem jednoho z místních profesionálů, kterého znám, ale nevyšlo to. Tak mám klubového kedíka a představte si, je to bývalý profesionální baseballista, který hrál jak na Floridě, tak i párkrát nastoupil v New Yorku za tým Yankees. Navíc je to velmi dobrý golfista s plusovým handicapem. Je duší sportovec, který našemu občas specifickému světu rozumí. Tak to nakonec všechno pěkně vyšlo a nezbývá než se na turnaj začít těšit,“ prozradila Spilková.

Davidson Spilková vstoupí do turnaje jako kapitánka týmu a jako vůbec první hráčka turnaje v 8:45 místního času. Součástí jejího týmu budou Finka Noora Komulainen a Angličanka Gemma Clews. Mezi pozvanými hráčkami však nebude jako zástupkyně českého golfu sama. Ve startovním poli se objeví i další tři české hráčky se dvěma německými kapitánkami – Jana Melichová v týmu Alexandry Forsterling a společně pak Kristýna Napoleaová se Sárou Kouskovou s kapitánkou Aline Krauter.

 

Nejbližší turnajový kalendář Kláry Davidson Spilkové:

8.–10. 3. 2024             Aramco Team Series, Clearwater, Florida, Spojené státy

29.–31. 3. 2024          NSW Women’s Open, Nový Jižní Wales, Austrálie

5.–7. 4. 2024              Australian Women’s Classic, Bonville, Austrálie