Klára Davidson Spilková: Rijád je zapomenut, teď mě čeká oblíbený Rabat

(Praha 21. února 2024) Česká profesionální golfistka Klára Davidson Spilková se po pěti letech vrací na místo, kde získala svůj první velký profesionální titul, když zde vyhrála turnaj Ladies European Tour. Do marockého Rabatu, na hřiště, které dobře zná a má na něj jen ty nejlepší vzpomínky. Nepovedený start do sezony v saúdskoarabském Rijádu je zapomenut a motivace uspět je pro ni o to větší.

„Na konci roku jsem si dopřála měsíc golfového volna a trénovat začala až v lednu, ale vše je jeden dlouhý proces. Zvláště pak v letošním turnaji nabitém roce. Nakonec si ale myslím, že má hra v Rijádu nebyla až tak špatná. Chyběla mi nicméně má obvyklá konzistence, což bylo nejvíce znát na trefování želez. Zbytek, zvláště pak krátká hra a dřeva, byl solidní. Je to zkrátka proces, při kterém jdu krok po kroku a uvědomuju si, že sezona bude ještě dlouhá. Jeden nepovedený turnaj nic neznamená,“ zhodnotila svůj výkon z prvního turnaje Davidson Spilková.

 

Po dlouhé době se ani Spilková nedokázala vyhnout klasické patálii: Po cestě z Rijádu do Rabatu se jí na letišti ztratily hole, ale jak se říká, vše špatné je občas pro něco dobré.

 

„Ač se to nezdá, cesta byla poměrně dlouhá a náročná. Ani v letadle jsme toho moc nenaspali a do hotelu se dostali až druhý den kolem poledne. Tak jsem nakonec byla ráda, že hole dorazily až o den později. Hřiště jsem si jen prošla z jednou půjčenou wedgkou a trochu si odpočinula. V Maroku jsem nebyla pět let a na hřišti je spousta novinek. Přibyly bunkery a na několika jamkách krásná jezírka. Navíc je v opravdu skvělé kondici a už teď se těším, až si na něm zahraju,“ popsala své dojmy po příletu hráčka.

 

„Na Maroko mám jen ty nejlepší vzpomínky, na hřišti se mi vždy dařilo a cítím se o to motivovanější. Vždy se snažím pro úspěch udělat maximum, abych byla na turnaj dobře připravená, a zdejší podmínky mi v tom hodně pomáhají. Tak už se opravdu na čtvrteční start, tentokrát s Evičkou Koželuhovou u bagu, těšíme,“ vzkázala již z Rabatu profesionálka.

 

Davidson Spilková vstoupí do turnaje ve čtvrtek 22. února v odpolední skupině z odpaliště č. 10 ve 13.45. Jejími spoluhráčkami budou tentokrát Němka Alexandra Försterling a Švédka Sara Kjellker.

 

Nejbližší turnajový kalendář Kláry Davidson Spilkové:

22.–24. 2. 2024          Lalla Meryem Cup, Rabat, Maroko

8.–10. 3. 2024             Aramco Team Series, Clearwatter, Florida, Spojené státy

29.–31. 3. 2024          NSW Women’s Open, Nový Jižní Wales, Austrálie

5.–7. 4. 2024              Australian Women’s Classic, Bonville, Austrálie

 

Foto:    Tristan Jones / LET (2017 Lalla Meryem Cup)

Mark Runnacles / LET (2024 Aramco Saudi Ladies International)