V Londýně už se mezi hráčkami o olympiádě hodně mluví

Letní měsíce pro Kláru Davidson Spilkovou prázdninami zrovna nebudou. Hned v prvním týdnu nastoupí do prestižního turnaje týmů v Londýně, poté se přesune do Nizozemska, následně do Paříže na olympijské hry a srpen zakončí trojicí turnajů ve Skotsku a Irsku, včetně posledního majoru sezony, dámského The Open v St. Andrews.

Londýnské Aramco Team Series je součástí vložené minisérie, ve které nastupují složená mužstva tří profesionálek a jednoho vylosovaného amatéra. Klára Davidson Spilková nastupuje opět v roli kapitánky a se svým týmem bude bojovat o prémii jednoho milionu amerických dolarů, který se rovným dílem rozdělí mezi týmy a nejlepší jednotlivce. Letos, i kvůli souběhu s tenisovým Wimbledonem a závodem Formule 1 v Silverstone, se turnaj odehraje netradičně od středy do pátku 3.–5. července a stejně jako v minulém roce na hřišti golfového klubu Centurion v St. Albans na předměstí Londýna.

„Hřiště Centurion dobře znám a myslím si, že mi i herně sedí. První jamky jsou sevřené mezi stromy a zbytek je otevřený. Opět zde svou roli bude hrát případný vítr. V loňském roce, kdy bylo špatné počasí, to byl docela boj. Letos je hřiště kvůli suchu velice tvrdé a zvláště rány z týčka mají tendenci hodně po fairwayích běhat. Už po první tréninkové devítce to bylo znát a hrála jsem úplně jiné, kratší hole do greenu. Rozhodovat bude příhra na vyvýšené a hodně zvlněné greeny, stejně jako znalost umístění bunkerů a jejich okolí. Hřiště je v super kondici, ale bude to pro nás pro všechny zajímavý test před olympijským turnajem v Paříži,“ popsala hřiště Centurion a podmínky nedaleko Londýna profesionálka.

Červenec je jediným měsícem v roce, který v Londýně slibuje letní počasí s nejmenším množstvím srážek. Možná i právě proto se většina největších sportovních akcí odehraje v průběhu pouhých dvou týdnů.

Vedle Spilkové se na turnaji objeví i druhá česká olympionička Sára Kousková a českou pětku doplní Kristýna Napoleaová, Jana Melichová a Tereza Melecká.

 

Nejbližší turnajový kalendář Kláry Davidson Spilkové:

3.–5. 7. 2024               Aramco Team Series, Londýn, Velká Británie

19.–21. 7. 2024           Dutch Ladies Open, Hilversum, Nizozemsko

7.–10. 8. 2004             Olympijský turnaj, Paříž, Francie

15.–18. 8. 2024           Women’s Scottish Open, Gailes, Skotsko

22.–25. 8. 2024           AIG Women’s Open, St. Andrews, Skotsko

8.–1. 9. 2024                KPMG Women’s Irish Open, Dublin, Irsko

 

Foto:    Tristan Jones / LET (Aramco Team Series Florida 2023)